Get Adobe Flash player

logo_wiedzaW najbliższy poniedziałek w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego z serii Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach – „MIKOŁAJ KOPERNIK I JEGO EPOKA”.

Pomysłodawcą i zarazem głównym organizatorem olimpiady jest ks. dr Paweł Nowogórski CSMA – Dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. We współorganizację przedsięwzięcia włączyły się m.in.: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i Włocławku.

Finał jest ukoronowaniem wcześniejszych etapów olimpiady, które wyłoniły jego uczestników. W etapie szkolnym, który odbył się 4 grudnia ubiegłego roku w szkołach całego województwa uczestniczyło 715 uczniów z 45 gimnazjów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 142 uczniów, spośród których do finału awansowało 16 osób.

Etap wojewódzki będący finałem olimpiad zostanie rozegrany 4 marca. O zwycięstwie w konkursie zadecydują wyniki testu pisemnego, który rozpocznie się o godzinie 11:00. Test obejmuje zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Finalistami konkursu zostaną uczniowie, którzy na etapie wojewódzkim zdobędą co najmniej 30% możliwych do uzyskania punktów, a laureatami zostaną uczniowie, którzy zdobędą co najmniej 75% punktów. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, w obecności członków komisji i zaproszonych gości, odbędzie się w czwartek 14 marca o godzinie 14:00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali cenne nagrody. Trzech najlepszych gimnazjalistów uda się na dziewięciodniową pielgrzymkę do Rzymu, Monte Sant’Angelo i innych miast włoskich. Pozostali uczestnicy finału, w zależności od zajętych miejsc, otrzymają rowery, albumy, książki i inne cenne pamiątki.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu tutaj.

Gabinet Marszałka
28 lutego 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika