Get Adobe Flash player

Bruksela 2_03W dniach 21-22 października świętowaliśmy obchody Roku Mikołaja Kopernika w szkołach europejskich w Brukseli, w których udział wzięły: Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli, Przedstawicielstwo Województwa  Kujawsko-Pomorskiego oraz Przedstawicielstwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do szkół europejskich przyjechali również przedstawiciele dwóch Planetariów, z Torunia i Olsztyna.

Redaktor Piotr Majewski  z Radia PiK, który od lat współpracuje z toruńskim obserwatorium i angażuje się w popularyzację wiedzy o kosmosie i astronomii, wygłosił niezwykle interesującą prelekcję dla uczniów na temat kosmosu i Kopernika. Przedstawiciele Planetarium z Olsztyna przyjechali astrobusem, w którym zaprezentowano wiele astronomicznych ciekawostek.

W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Brukseli można było również obejrzeć  wystawę pt. „Mikołaj Kopernik.  Życie i Twórczość” przygotowaną pod kierownictwem Biura Promocji Nauki PolSCA – Przedstawicielstwa Polskiej Akademii Nauk w Brukseli.

W czwartek (28 listopada) w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli, odbędzie się finisaż wystawy, wieńczący obchody Roku Mikołaja Kopernika w Brukseli.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika