Get Adobe Flash player

foto_1Na ostatnie spotkanie z cyklu „Kopernik w Książnicy” zapraszamy we wtorek, 3 grudnia. Naszym gościem będzie red. Piotr Majewski, prezenter radiowy i telewizyjny, Mistrz Mowy Polskiej, miłośnik i popularyzator astronomii. Spotkanie odbędzie się w toruńskim Dworze Artusa o godz. 18.00 (wstęp wolny).

Wspólnie z dziennikarzem odkryjemy nowy rozdział w biografii Mikołaja Kopernika – red. Majewski przedstawi wyniki kilkuletniego dochodzenia, którego celem było ujawnienie źródeł naukowej pasji astronoma. Słuchacze otrzymają prezentację multimedialną przygotowaną przez naszego gościa. W trakcie spotkania odbędzie się również konkurs, w którym nagrodą główną będzie mobilny teleskop.

Piotr Majewski jest od lat związany z Polskim Radiem Pomorza i Kujaw (Radio PiK), współpracuje z TVP, radiową Trójką i tygodnikiem „Polityka”, w którym opublikował kilkadziesiąt artykułów poświęconych wiedzy o wszechświecie. Autor miesięcznika „Radio Planet i Komet” oraz współtwórca magazynu „Planetarium TVP” (2006-2010). Zwycięzca krajowego konkursu na najlepszą radiową audycję popularnonaukową roku 2000 i zdobywca Grand Prix europejskiego konkursu filmowego „Venus Transit 2004”. Za działalność edukacyjną odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Laureat Złotej Karety „Nowości” (2004) oraz Nagrody Prezydenta Torunia (2006). Od 2012 r. zasiada w Radzie Programowej kujawsko-pomorskiego projektu ASTROBAZA. Pasjonat astrofotografii – jego prace publikuje m.in. NASA, SpaceWeather.com i portal Astroexpo.pl.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika