Get Adobe Flash player

baner_TFNiS_134x150px_2Taki tytuł nosi wykład dr. hab. Jarosława Włodarczyka, prof. PAN z Instytutu Historii Nauki im. L. i A. Birkenmajerów PAN w Warszawie, który zainauguruje 13. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Historia nauki będzie tematem wiodącym toruńskiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-23 kwietnia. W trakcie tegorocznej edycji odbędzie się blisko 170 różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych.

Celem Festiwalu, którego organizatorami są Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu, jest popularyzacja nauki i sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe i działania związane ze sztuką.

Wykład inauguracyjny pt. „Mikołaj Kopernik i pierwsze wyprawy na Księżyc” odbędzie się 19 kwietnia (w piątek) o godzinie 18.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu przy Rynku Staromiejskim 6. Nowością na tegorocznym festiwalu będzie seria wykładów o noblistach z dziedziny chemii, ekonomii, fizyki, literatury, medycyny i fizjologii oraz o nagrodach matematycznych i tzw. „Polskim Noblu” przyznawanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, jednakże na niektóre z nich obowiązują wejściówki, które będą rozdawane w Centrum Kultury „Dwór Artusa” w dniu 16 kwietnia w godzinach 16.00-18.00.

Więcej informacji o Festiwalu – tutaj.

Gabinet Marszałka
16 kwietnia 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika