Get Adobe Flash player

foto_1Astronomowie i historycy oraz przedstawiciele innych dziedzin nauki będą prelegentami podczas otwartej dla wszystkich dwudniowej (7 i 8 czerwca) konferencji kopernikańskiej w Toruniu. Na pierwszy dzień sesji zaplanowano między innymi publiczny wykład i dyskusję grona wybitnych naukowców pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

Popularnonaukowa sesja z najsłynniejszym torunianinem w roli głównej adresowana jest do szerokiej publiczności, zarówno dorosłych jak i dzieci. Mini-wykłady uznanych pracowników nauki poświęcone będą szerokim zainteresowaniom wielkiego astronoma, który zajmował się nie tylko obserwacją nieba. Nie wszyscy wiedzą, że był także bibliofilem, lekarzem i strategiem.

Wśród prelegentów między innymi chemik profesor Bogusław Buszewski, astronomowie  profesor Andrzej Kus i profesor Jarosław Włodarczyk, historycy profesor Andrzej Radzimiński, profesor Janusz Małłek i profesor Krzysztof Mikulski, filolog klasyczny profesor Ireneusz Mikołajczyk, teolog ksiądz profesor Jan Perszon i znana popularyzatorka wiedzy o Toruniu doktor Cecylia Iwaniszewska.

Wydarzenie wpisuje się w tegoroczne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Program konferencji tutaj.

Fot. Daniel Pach

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

6 czerwca 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika