Get Adobe Flash player

foto_1W astrobazach ruszyły zajęcia w ramach Regionalnych Kół Astronomicznych będących częścią przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne, Informatyczne i Astronomiczne”. Weźmie w nich udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu.

Regionalne Koła Astronomiczne to nowa część projektu, której uczestnicy korzystają z obserwatoriów astronomicznych, powstałych w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski projektu budowy 14 astrobaz w regionie (więcej na ten temat tutaj). Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a poprowadzą je przeszkoleni nauczyciele.

Celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowania astronomią oraz naukami ścisłymi oraz przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach z zakresu astronomii. Uczestnicy zajęć będą też korzystać z zakupionej w ramach projektu fachowej literatury i profesjonalnego sprzętu – teleskopów i stacji pogody, w które została wyposażona każda astrobaza.

Częścią przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne, Informatyczne i Astronomiczne” jest moduł „Eksperyment w szkole” – cykl poświęconych fizyce spotkań naukowców z uczniami gimnazjów i liceów z regionu. Więcej na ten temat tutaj

Harmonogram zajęć tutaj
Więcej o projekcie „Regionalne koła fizyczne, matematyczne, informatyczne i astronomiczne” tutaj.
Czytaj też: Konkurs astronomiczny dla gimnazjalistów

Departament Edukacji i Sportu
Urzędu Marszałkowskiego
16 maja 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika