Get Adobe Flash player

piknik1W najbliższy weekend organizatorzy Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego w Toruniu przygotowali liczne atrakcje, do których należy zaliczyć m.in. jarmark ekologiczny, koncerty, degustacje produktów ekologicznych oraz kiermasz roślinny. Wśród licznych wydarzeń nie zabraknie także atrakcji dla dzieci: A3tTeatr zaprosi publiczność do udziału w quizach i grach interaktywnych, zabawy z bańkami przygotuje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w specjalnym pokazie wystąpią grupy cyrkowe i żonglerzy.

W weekend odbędzie się także IV Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich, podczas którego przedstawiciele  Olsztyna, Fromborka, Elbląga, Braniewa i Torunia zmierzą się w takich kategoriach jak: zerwigłowa kapuściana, czyli ścinanie kapusty mieczem, łowienie ryb, rzut kapeluszem do celu.

W trakcie pikniku pokaz tańca zaprezentuje Studio Tańca Best Crew, odbędą się także warsztaty tańca irlandzkiego. Słoneczny Piknik Kopernikański zakończy koncert folkowej Kapeli ze Wsi Warszawa.

Wstęp na wydarzenia organizowane w dniach 25-26 maja przez Toruńską Agendę Kulturalną na Rynku Staromiejskim będzie wolny.

Więcej informacji – tutaj.

Szczegółowy program pikniku – tutaj.

Gabinet Marszałka
24 maja 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika