Get Adobe Flash player

targiPokazy eksperymentów z udziałem gości targowych, chmura w butelce, miraż optyczny, zdjęcia 3D, specjalistyczny teleskop astronomiczny, którego lepszy model funkcjonuje w każdej z 14 Astrobaz na terenie regionu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferowało stoisko nr 46 „Kujawsko-Pomorskie – Region Astronomiczny” na XVII Targach Edukacyjnych, które odbyły się w dniach 15-17 marca br. Poznańskie targi są największą imprezą wystawienniczą w Polsce prezentującą ofertę placówek oświatowych i szkół wyższych.
Województwo Kujawsko-Pomorskie jako region astronomiczny nierozerwalnie związany z postacią Mikołaja Kopernika promowało także Rok Mikołaja Kopernika, którym decyzją radnych sejmiku województwa został ustanowiony rok 2013.
Jedno z najbardziej innowacyjnych narzędzi dydaktycznych ostatnich lat w Polsce i Europie czyli sieć czternastu kujawsko-pomorskich Astrobaz, budziło ogromne zainteresowanie uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli instytucji samorządowych. Dużą popularnością cieszyły się także eksperymenty fizyczne przeprowadzane przez fizyków z Fundacji im. Aleksandra Jabłońskiego. Stoisko to było wyposażone w wysokiej klasy teleskop astronomiczny do obserwacji nocnego nieba, co stanowiło nie lada atrakcję.

Targi edukacyjne są doskonałym miejscem do spotkań i wymiany doświadczeń pomagających młodym ludziom w wyborze dalszej drogi kształcenia, dla nauczycieli stanowią inspirację do wykorzystania innowacyjnych metod nauczania w swoim warsztacie pracy.

Wśród wystawców targowych były publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zawodowe, policealne, językowe oraz szkoły wyższe. Zaprezentowane zostały także najciekawsze oferty zajęć pozalekcyjnych, kursów językowych, zajęć plastycznych, kulturalnych, a także stoiska poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Absolutną nowością tegorocznych targów była Aleja Odkrywania Talentów – miejsce, w którym można było skorzystać z porad psychologiczno-pedagogicznych, sprawdzić umiejętności na stanowiskach interaktywnych, a także zweryfikować swoje predyspozycje artystyczne, m.in. dzięki możliwości przedstawienia prac i porozmawiania o nich z pracownikami poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Departament Edukacji i Sportu
21 marca 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika