Get Adobe Flash player

foto_2Już dziś o godzinie 17:00 w Auli Collegium Humanisticum przy ul. Bojarskiego 1 w Toruniu odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Wieczorów Toruńskich”. Spotkania poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w 540. rocznicę narodzin astronoma zorganizowane zostały przez Towarzystwo Miłośników Torunia, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK.
Dzisiejszy wykład pt. „Kopernik – człowiek Renesansu” wygłosi prof. dr hab. Janusz Małłek. Pierwszy dziekan Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przybliży wszechstronne zainteresowania astronoma, który z pokorą poszukiwał prawdy i odkrywał fundamentalne zasady budowy i funkcjonowania świata.

Po prelekcji organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na POKAZY NIEBA. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie można dostrzec gwiazdozbiory i ciała niebieskie przemieszczające się w przestrzeni kosmicznej. Teleskopy, za pomocą których możliwa będzie obserwacja, rozmieszczone zostaną na terenie miasteczka uniwersyteckiego na Bielanach. Tą część spotkania przeprowadzą członkowie toruńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Entuzjastów astronomii i talentu Mikołaja Kopernika już dziś zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu „Wieczorów Toruńskich”, które odbędą się w kolejne czwartki marca:

  • wykład dr Gracjana Maciejewskiego pt. Planety wokół innych słońc” (14 marca 2013 r.),
  • prelekcja prof. dr hab. Teresy Borawskiej pt. „Przyjaciele Mikołaja Kopernika” (21 marca 2013 r.).

Gabinet Marszałka
7 marca 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika