Get Adobe Flash player

foto_1Zwieńczeniem działań podjętych przez koła – recytatorskie, teatralne i literackie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie – będą uroczystości 23 maja 2013 roku pn. „Z Kopernikiem w Radziejowie – Spotkanie w naszej Jedynce”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dorota Jakuta, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Burmistrz Radziejowa Sławomir Bykowski.

Celem podjętych działań było uczczenie Roku Mikołaja Kopernika oraz popularyzowanie wiedzy o patronie szkoły. Działania podjęte przez koła funkcjonujące w PSP nr 1 zachęcały uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy, do wspólnej pracy i zabawy oraz zacieśniania więzi z rówieśnikami z innych placówek.

W trakcie uroczystości z 23 maja zaprezentowane zostaną dwie inscenizacje: „Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem” oraz „Kujawskie zwiady”. Tego dnia odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursów: na najciekawsze zdjęcie z wycieczki do grodu astronoma, na wiersz o gwiazdach i Koperniku oraz na sobowtóra Patrona Szkoły.

Podczas uroczystości wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna pt. „Nasze działania w Roku Mikołaja Kopernika”, która pokaże przygotowania oraz realizację zadań podjętych przez koła wraz z opiekunką Panią Grażyną Trzmielewską.

Miejski Zespół Szkół w Radziejowie
22 maja 2013 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Astrobazy

 

Powrót Kopernika